Ogłoszenia Duszpasterskie


Ogłoszenia Duszpasterskie
Wielkanoc − 21.04.2019r.

 

1. Przeżywamy Uroczystości Wielkiej Nocy z tej racji życzymy szanownym Parafianom i Gościom, aby radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa, dodawała mocy i nadziei w każdym dniu życia, niech Pokój, który Chrystus przynosi, pomaga przezwyciężać wszelkie zło i niechęć. Szczęść Boże.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszej młodzieży, a szczególnie Pani Marioli Mielniczuk z mężem, Panu Mariuszowi Lewandowskiemu i małżonkom z Domowego Kościoła, którzy pod kierunkiem Ks. Mateusza, przygotowywali dekoracje kaplicy adoracji i grobu pańskiego, niech Pan wynagrodzi wam to dobro i błogosławi.
3. Składamy serdeczne Bóg zapłać druhnom i druhom strażakom za wartę przy Grobie Pańskim i udział w procesji, pani organistce, panu kościelnemu, ministrantom, lektorom, kantorom, noszącym chorągwie i feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, paniom niosącym świece, panom niosącym baldachim, tym wszystkim, którzy brali czynny udział w adoracji i procesji, niech nikt nie czuje się pominięty, niech to dobro Pan wynagrodzi.
4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary dla potrzebujących składane do puszki, łącznie z częścią ofiar za baranki, które pozostały w parafii, wspomogliśmy zakupy na święta dla 11 rodzin z naszej parafii, na łączną kwotę 2200 zł. Serdeczne podziękowania dla Parafialnego Koordynatora Dzieł Charytatywnych, Pana Jana Sitkiewicza.
5. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. W czasie Mszy św. o 11.30 sprawowany będzie Sakrament Chrztu Świętego. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na KUL.
6. We czwartek o godz. 18.00 będzie spotkanie przed I Komunią św.
7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
8. Za tydzień rozpoczyna się tydzień miłosierdzia ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Caritas.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00, zapraszamy do naszego kościoła na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, po modlitwie będzie możliwość ucałowania relikwii Św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
10. W mijającym tygodniu pożegnaliśmy † Genowefę Grzegrzółka z Górek. Za nią i za naszych bliskich zmarłych, prośmy miłosiernego Boga: wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa − 14.04.2019r.


1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, rozpoczyna się Wielki Tydzień, po Mszy św. o 9.00 Gorzkie Żale, następnie będzie spotkanie dla zelatorek i członków Kół Żywego Różańca; a o godz. 16.00, będzie spotkanie przed I Komunią św.
2. W Wielki Czwartek Mszą św. Krzyżma kończy się Wielki Post. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się celebracja Triduum Paschalnego, w naszej świątyni o godz. 18.00.
* W Wielki Piątek w naszej świątyni Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00, ofiary składane przy adoracji krzyża, przeznaczone będą na Grób Pana Jezusa w Jerozolimie.
* W Wielką Sobotę sprawowanie Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, przynosimy ze sobą świece.
* W Niedzielę Wielkanocną Msza św. rezurekcyjna za Parafian i Gości o godz. 6.00, poprzedzona procesją, kolejne Msze św. o 10.00 i 11.30 Mszy św. wieczorowej nie będzie.
* W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. W czasie Mszy św. o 11.30 sprawowany będzie Sakrament Chrztu Świętego.
3. W tym tygodniu, zakończyło się przycinanie zabezpieczające drzew wokół kościoła, całkowity koszt prac wyniósł: 4300 zł. Został też naprawiony i odrestaurowany krzyż przy ołtarzu oraz zrobiony nowy świecznik pod paschał, koszt: 2000 zł.
4. W naszym kościele w wielki czwartek od godz. 21.00 do 24.00, będzie okazja do spowiedzi; nasza parafia jako jedyna z diecezji siedleckiej już po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję nocy konfesjonałów.
5. W wielką Sobotę porządek poświęcenia pokarmów będzie następujący w kościele o godz. 8.00; 9.00 i 14.00. Od godz. 9.30 poświęcenie pokarmów w wioskach. Prosimy przygotować do poświęcenia wodę i trochę soli.
I Ksiądz: Podbiel, Ponurzyca, Pogorzel, Górki, Rudnik, Łucznica, Grabianka, Jaźwiny i Augustówka ul. Kolejowa, Leśna, Okęcie i Ocznia.
II Ksiądz: Kąciki, Sobienki, Wójtowizna, Czarnowiec, Lipiny, Natolin, Kościeliska Stare i Nowe, Stara Huta i Budy Uśniackie.

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu − 07.04.2019r.

 

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o 9.00 Gorzkie Żale.
2. Za tydzień Niedziela Palmowa, poświęcenie palm przed każdą Mszą św.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 będzie spotkanie dla zelatorek i członków Kół Żywego Różańca; natomiast o godz. 16.00, będzie spotkanie przed I Komunią św.
4. W tym tygodniu będziemy odwiedzać chorych w domach, prosimy o wpisywanie ich na listę w zakrystii.
- w środę 10 kwietnia od 9.00: Ponurzyca, Podbiel i Pogorzel,
- w czwartek 11 kwietnia od 9.00: Augustówka, Jaźwiny, Grabianka i Rudnik
- w piątek 12 kwietnia od 9.00: Pozostałe wioski.
Prosimy o przygotowanie stołu tak jak na kolędę, tam gdzie chory będzie przyjmował namaszczenie, przygotowujemy dodatkowo jeden kłak waty.
5. Za ławkami znajdziemy bieżący numer Echa Katolickiego.
6. W mijającym tygodniu pożegnaliśmy † Anielę Smolińską ze Starej Huty, za nią i za naszych bliskich zmarłych prośmy miłosiernego Boga: wieczny odpoczynek …

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu − 31.03.2019r.

 

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, dzień komunii św. generalnej, kończymy rekolekcje, Bogu niech będą dzięki za ten czas refleksji i modlitwy, wyrażamy naszą szczególną wdzięczność dla Księdza Rekolekcjonisty, życzymy wielu Błogosławieństw, radości i pokoju Bożego, na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać Pani Organistce, Panu Kościelnemu, Pani Teresie za przygotowanie posiłków, Dyrekcji szkół, nauczycielom, lektorom, kantorom, ministrantom i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tych rekolekcji.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota oraz I niedziela miesiąca. We czwartek Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00. W piątek nabożeństwo po Mszy św. o 7.00 i po południu o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o 16.50 nabożeństwo, Droga Krzyżowa i Msza św. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi, W sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00, a w niedzielę po Mszy św. o 9.00 Gorzkie Żale.
3. Za ławkami znajdziemy bieżący numer Echa Katolickiego, zachęcamy do lektury.
4. Na prośbę Urzędu gminy informujemy, że będą zbierane podpisy pod petycją do Wojewody Mazowieckiego, Premiera i Prezydenta o zabezpieczenie środków finansowych, na utylizację niebezpiecznych odpadów z nielegalnego składowiska. Wymienione petycje można podpisywać u sołtysów i w Urzędzie Gminy, do czego serdecznie zachęcamy.